4 soovitust, mida enne vaiba soetamist silmas pidada

 

Vaibad lisavad kodusisustuses värvi, tekstuuri ja muudavad keskkonna oluliselt hubasemaks. Olgu see puhtalt kujunduselement või ka praktilise kasutusega, ei ole meelepärase mustri ja värvikombinatsiooni leidmine kaugeltki ainus, mida vaiba ostmise juures silmas pidama peaks.
Et teha uue vaiba ostuprotsessi ja eeltöö veidi kergemaks, oleme koondanud 4 punkti, mida ei tasu vaipa valides tähelepanuta jätta.

 
1) Asukoht

Tihti on esimene või lausa ainukene teadmine enne vaiba ostu see, millisesse keskkonda ta läheb. Juba see tekitab leerid materjalide ja tüüpide osas. Näiteks ei sobi väliskasutuseks villane või niiskust säilitav pikakarvaline vaip. See-eest on mitmed vinüül- ja tehiskiududest vaibad just välikasutuseks ja niisketeks ruumideks mõeldud, kuna nad on elementide suhtes vastupidavad ja kuivavad kiiresti.
Samamoodi tuleks järele mõelda, kas tasub osta lastetuppa raskemini hooldatavat ja naturaalsetest kiududest vaipa, kui on oht, et hoogsa mängu ja tegevuse tagajärjel võib vaip kiiremini määrduda. Igal materjalil on oma tugevused, nõrkused ja omadused, mis teeb ta sobivaks just teatud keskkondade tarvis.
Kui tekib küsimusi, millist vaipa konkreetsesse keskkonda osta tasub, on meie klienditugi alati valmis kõikidele Teie küsimustele vastama.

 

2) Ruumipaigutus

Vaiba mõõt ja ruumipaigutus võib oluliselt toa väljanägemist ja olekut mõjutada. Liiga väike vaip keset suurt magamistuba võib välja näha ebasobiva ja odavana. See-eest ei näe kohmetult suur vaip ka väikeses toas hea välja. Võttes näiteks elutoa, siis otsusta, kas soovid vaipa kujutada toa keskpunktina või pigem viidata konkreetsele istumisalale. Kui esimene valik, siis on suurema vaiba valik põhjendatud. Kui teine, võta arvesse mööbliasetust ja paiguta vaip kas diivani ette ja/või kohvilaua alla.Sellest lähtuvalt saab vaadata, millist mõõtu otsima peaks. Kui sobivat disaini õiges suuruses ei leia, siis võib olla põhjendatud erimõõdus vaiba tellimine, mis on konkreetselt Sinu soovide järgi tehtud.

 

3) Libisemistõke

Kuna vaibad on tihti tiheda läbikäidavusega kohtades, on oluline veenduda vaiba libisemistõkkes juba enne ostu. Seda mitte ainult vaiba enda tarvis, vaid ka ohutuse ja mugavuse tagamiseks. Osadel vaipadel on tagakülg juba mittelibiseva põhjaga, see-eest teistel seda omadust stiili või materjali tõttu ei ole.
Siin tuleb appi vaiba alusvõrk, mis vähendab vaipade nihkumist, lokkimist ja libisemist. Vaiba alusvõrgu teeb veelgi paremaks asjaolu, et see sobib mitmetele põrandapindadele ja on õhuke, jäädes vaiba all märkamatuks.

 

4) Värv ja muster

Vaibad on saadaval tuhandetes erinevates stiilides, mustrites, mõõtudes, kujudes ja värvides. Kuna valik on suur, tasub vaipa valides kaaluda, milline on ruumi üldine värvipalett. Kui see on värviline ja jõuline, võib ühevärviline vaip tuua tuppa palju tasakaalu. Vastupidises olukorras, kus tuba järgib kindlat neutraalset joont, võib julgema kujundusega vaip ruumi elavdada. 
Tekstuur on samuti oluline - kui soov on viia vaip toa fokaalseks punktiks, kuid hoiduda liiga värvilistest vaipadest, võib lahendus peituda ka pikakarvaliseses vaibas, mis annab alale teise dimensiooni.
Mis iganes keskkond, aitab vaip selle ühtseks tervikuks siduda - sobiv lahendus leidub iga toa, soovi ja ruumipaigutuse jaoks. Kui soovid täpsemat ja personaliseeritud näpunäited, võta kindlasti Nordic Carpeti e-mailil meiega ühendust!